Danes se je v Beogradu nadaljevalo svetovno prvenstvo v prostem potapljanju v disciplini dinamika s plavutmi. Rusinja Natalija Molčanova je gladko zmagala s preplavanimi 236 metri, na drugem mestu je Hrvatica Katarina Zubčić z 211 metri, bronasta pa z 205 metri Rusinja Tatjana Zemskih. V moški konkurenci je zmagal Grk Giorgos Panagiotakis z 280 metri, Ukrajinec Aleksandr Bubenčikov je z 260 metri srebrn, Rus Aleksej Molčanov pa z 258 metri bronast. Samo Jeranko ni nastopil v malem finalu. Zanimivost današnjega finala je, da sta oba zmagovalca zgrešila svetovni rekord za le dva metra (en meter do izenačenja).

Včeraj so bila finala v dinamiki brez plavuti. Pri ženskah je presentljivo s 174 metri zmagala Britanka Alice Hickson pred Hrvatico Katarino Zubčić (161 m) in Poljakinjo Magdaleno Solich (146 m). Večkratna svetovna prvakinja Natalija Molčanova je po 187 metrih izgubila zavest in ostala brez uvrstitve. Naslov najboljšega med moškimi si je z 214 metri priplaval Poljak Mateusz Malina, z 205 metri je za njim na drugem mestu Ukrajinec Aleksandr Bubenčikov, tretji pa Hrvat Goran Čolak z 200 metri.

Jutri je na sporedu še finale v statiki, kjer bo Samo Jeranko nastopil v velikem finalu.