1V Bariju so se zaključile 1. igre CMAS, neke vrste olimpijske igre podvodnih športov. Tekmovalci so se pomerili v podvodnem hokeju, apnei, podvodnem ragbiju, podvodni orientaciji, hitrostnem potapljanju in plavanju s plavutmi.

Slovenijo so zastopali le hokejisti, ki pa so po odličnih igrah osvojili bronasto medaljo. V boju za 3. mesto so s 3:2 ugnali Špance. Zlato so zasluženo osvojiliFrancozi, ki so v finalu nadigrali Turke s 6:0. Tudi pri ženskah so zlato osvojile Francozinje.

Več o tekmah naših podvodnih hokejistov v naslednjih dneh, oziroma v reportaži v reviji Potapljač. Rezultate hokejistov in ostalih športov si lahko ogledate nahttp://www.cmas.org/bari2007/uwh/resultats/index.asp

Žal se ogromno odličnih športnikov ni udeležilo iger CMAS zaradi nekaterih nesoglasij. Upajmo, da se bodo zadeve uredile do naslednjih iger.