1
23. aprila je bil v Münchnu predzadnji turnir v okviru Alpske lige. Udeležilo se ga je 8 ekip iz 6 držav. Iz Slovenije sta se ga udeležili dve ekipi, pH Ljubljana in pH Ljubljana Ford.

Ekipi sta dosegli izjemen uspeh saj sta osvojili prvo in tretje mesto in še to ker sta se zaradi tekmovalnega sistema srečali v polfinalu in samo ena je lahko šla v finale. Glede na priakzano bi se lahko druga ekipa kosala z drugo uvrščeno ekipo Münchna. Gre za večino reprezentantov nemške državne ekipe.

pH Ljubljana je prišla do zmage zelo suvereno, saj ni prejela nobenega gola. S to zmago je pH Ljubljana povečala prednost v točkovanju Alpske lige in se uvrstila v finalni krog tekmovanja. Zaključek Alpske lige bo 25. junija v Českih Budjejovicah, kjer se bodo tri slovenske ekipe potegovale končno razvrstitev v tem tekmovanju.

Na žalost se bo samo ekipa pH Ljubljana potegovala za najvišje mesto, to je naslov prvaka Alpske lige. PH Kranj in pH Ljubljana s bosta potegovali za uvrstitev med 6 in 12 mestom.

Da je ugled slovenskih hokejistov na zavidljivi ravni priča tudi dogovor z igralci češke ekipe Serrasalmus, da jim pridemo pomagat pri razvoju športa. Prosili so nas, da jim pošljemo igralca ali dva, da jim pokaže nekaj novosti oz. kako to delamo pri nas.