src=”https://www.spz.si/wp-content/uploads/2013/02/1257.jpg” width=”149″ height=”100″ />Kranjski olimpijski bazen je bil 24.3. prizorišče že XI. Memoriala Boštjana Mesareca, Ki je štel tako za pokal Slovenije kot za točke državnega prvenstva.

Zaradi zasedenosti bazena v Kranju se dolgo časa ni vedelo ali bo turnir sploh moč izvesti. Ta nevednost je botrovala tudi majhnemu številu prijavljenih ekip saj so se poleg treh slovenskih na turnir prijavile le še tri Italijanske ekipe. Sam turnir je tako bil le boljši trening, kjer pa so vajeti v rokah držalevse tri slovenske ekipe. V boju za tretje mesto je ekipa UWH Hyenas premagala ekipo Asseto Variabili iz Bolonje in tako so vsa tri odličja ostala v Sloveniji.

V finalnem boju pa se je med ekipama pH Ljubljana in PH Kranj odvijal pravi derbi. Kranjski hokejisti so povedli a so Ljubljančani hitro izenačili in tako je ostala negotovost o zmagovalcu vse do zadnje minute, ko je najboljši igralec turnirjaKlemen Dolžan izrabil nepazljivost branilcev Ljubljanskega kluba ter s pobegom iz polovice igrišča dosegel zmagoviti gol za Kranj. Slovenija je tako osvojila vsa tri mesta okronana z odličji le barve so bile drugačne.

Glede na to, da bodo letos v Sloveniji potekali trije turnirji in je bil eden od njih Evropsko klubsko prvenstvo je res težko pričakovati na vseh turnirjih veliko število prijavljenih klubov. Glede na pomen turnirja bi se ga morale udeležiti vsaj vse Slovenske ekipe, ki pa so nekatere zaradi bolezni nekatere zaradi neuigranosti (saj imamo v sloveniji v letošnjem letu dve čisto novi ekipi EURO DIVER ter DRM) manjkale a bodo za zaključek državnega prvenstva sigurno že bolje kondicijsko ter psihično pripravljene ter povzročale preglavice že uveljavljenim ekipam.